Dobrovoľníctvo a angažovanosť

Dobrovoľníctvo je jednou z prioritných oblastí našej organizácie.

Staň sa aj ty súčasťou diania na Slovensku v rôznych oblastiach!

Celoslovenské projekty

Hlavným zameraním projektu je evanjelizácia mladých na Slovensku. Uvedomujeme si, že tento svet potrebuje počuť silné posolstvo evanjelia a chceme ho prostredníctvom Godzone prinášať atraktívnym, kreatívnym a moderným spôsobom medzi mladých na Slovensku . Každý rok organizuje projekt Godzone turné.

Staň sa dobrovoľníkom na najväčšom kresťanskom festivale v Strednej Európe CampFeste. Práca dobrovoľníka obnáša:

  • práca v kuchyni / kaviarni
  • služba na zmeny v tímoch 6 – 8 ľudí pod vedením vedúceho
  • budovanie vzťahov v skupinkách
  • spoločný čas modlitieb a chvál s praktickou prednáškou
  • občas aj voľný čas

Dobrovoľník v centrách a počas animátorských škôl

Staň sa dobrovoľníkom v centrách pre mládež, ktoré sú po celom Slovensku. Dostaneš sa do situácií v ktorých si predtým nebol a naučíš sa veci, ktoré by si sa nikde inde nenaučil. Zároveň si vyskúšaš ako „chutí“ život v komunite a určite ti to prinesie bohatý duchovný rast.  Info na petronela@zksm.sk

Animátorská škola z druhej strany?

Počas víkendov animátorských škôl sa vždy zíde pomocná ruka navyše. Dobrovoľnícka ponuka je  hlavne pre absolventov animátorských škôl, ktorí chcú pomôcť s realizáciou ďaľších víkendov aj pratickými skutkami ako je napríklad pomoc v kuchyni alebo pomoc s prípravou materiálov.  Spoznáš mnoho nových ľudí a okrem toho sa posunieš ďalej vo svojom osobnom, ale aj duchovnom živote. Viac info na petronela@zksm.sk

Dobrovoľník v inom storočí

Prostredníctvom projektov Katarínka a Dubova Colonorum sa môžeš aj ty každé leto na chvíľu zastaviť, žiť mimo civilizáciu a preniesť sa do histórie. Ako? Staň sa súčasťou táborových družín, ktoré zachraňujú ruiny starobylého Kostola a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej (na Katarínke) alebo ruiny Kostolíka svätého Kozmu a Damiána (Dubova Colonorum). Tábory sú určené mladým od 18 rokov.

Prostredníctvom projektov Katarínka a Dubova Colonorum sa môžeš aj ty každé leto na chvíľu zastaviť, žiť mimo civilizáciu a preniesť sa do histórie. Ako? Staň sa súčasťou táborových družín, ktoré zachraňujú ruiny starobylého Kostola a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej (na Katarínke) alebo ruiny Kostolíka svätého Kozmu a Damiána (Dubova Colonorum). Tábory sú určené mladým od 18 rokov.

Angažuj sa v spoločnosti

Chceme ťa pozvať do modlitby za jednotlivých politikov, ktorí zastupujú záujmy občanov Slovenska v parlamente. Nejde nám o propagáciu jednotlivých politických strán ani o presadzovanie nejakého politického názoru. Ako kresťania veríme, že zjednotením sa v modlitbe môžeme zasiahnuť do diania na Slovensku.

Týmto projektom chceme prinášať zmenu zmýšľania a formovať kresťanov v oblasti politiky na rôznych úrovniach. Projekt nie je propagáciou žiadnej politickej strany, ale chce prinášať jednotu a spoluprácu medzi kresťanov naprieč politickým a spoločenským spektrom.

Púte a tábory

Projekt patrí medzi najstaršie aktivity ZKSM. Každoročne sa v rámci tohto projektu organizuje pešia púť z Muráňa na Levočskú horu. Čo ťa na púti čaká? Putovanie s mladými, sv. omše, rozhovory, hry a kopec zábavy. Počas 4 dní budeš spolu putovať cca 70 km, ale netreba sa ničoho báť, putuje sa v skupinách a počas dňa je prestávka na obed a prácu v skupinkách.

Rád v lete tráviš čas s mladými a baví ťa nemčina ? Máš 12-16 rokov ?
V tom prípade je Nemecký Anem skvelá voľba pre teba. Každoročne pre teba organizujeme letný jazykový tábor. Súčasťou programu sú okrem nemčiny aj rôzne športové, spoločenské aktivity, medzi ktoré patrí aj celodenný výlet a pútavé workshopy. Okrem toho sa členovia spoločenstva a mladí nad 15 rokov stretávajú na pravidelných duchovných stretkách v Dome Quo Vadis v Bratislave.

Dobrovoľník v ZKSM kancelárii

Staň sa stážistom v kancelárii ZKSM! Môžeš stážovať v oblasti, ktorá ťa zaujíma od marketingu až po vytváranie metodík pre prácu s mládežou. Ale niekedy je treba spraviť aj menej záživnú prácu?

Motivujeme dobrovoľníkov!

Počas súťaže ĽUDOVÔ odmeňujeme dobrovoľníkov roka a dobrovoľnícke aktivity roka!

Príručka pre dobrovoľníkov

Pre mladých dobrovoľníkov sme pripravili príručku, ktorá má slúžiť ako praktická pomôcka pri zorientovaní sa v oblasti dobrovoľníctva a legislatívy týkajúcej sa dobrovoľníctva na Slovensku.

Súčasťou príručky sú aj praktické rady pri príprave podujatí, zostavovaní tímu, získavaní financií, a tiež praktický návod ako pripraviť detský tábor alebo ako sa pripraviť na “stretká” – ktoré sú najčastejšou formou pravidelnej systematickej práce s deťmi a mládežou v ZKSM.

Zaujalo Vás, čo robíme? Staňte sa našimi členmi!