Animátorské školy

Máš minimálne 16 rokov a túžbu venovať sa mladým vo vašej farnosti alebo spoločenstve ?

Animátorská škola je skvelý formačný program pre teba.
Čo ťa na Animátorskej škole čaká? Nezabudnuteľné víkendovky, mladí ľudia z rôznych častí Slovenska, skvelí hostia, kopec zábavy, spoločné modlitby, skupinky, svedectvá, outdoor aktivity, hry, diskusie na zaujímavé témy. Záverečné mini-projekty, kde si budeš môcť vyskúšať svoje zručnosti v praxi . A to zďaleka nie je všetko. 

Súčasťou školy je aj Akreditované vzdelávanie, ktorého témy sú zamerané na tvoj rast a prácu s malou skupinkou detí a mládeže. Po úspešnom absolvovaní animátorskej školy, tak môžeš získať certifikát o akreditovanom vzdelávaní.
Viac sa dozvieš tu.

Líderská animátorská škola - LAŠ

Absolvoval si už niektorú z animátorských škôl? Vedieš nejakú skupinku alebo tím ľudí a chcel by si sa posunúť v líderstve ďalej?

Líderská animátorkská škola je tu pre teba! Na siedmich víkendoch si povieme o základoch líderstva, ako budovať tím , rozvíjať ľudí atď. Samozrejme neostávame len v teoretickej rovine, ale ponúkame ti aj možnosť stáže, kde toto všetko môžeš využiť!

Súčasťou školy je aj Akreditované vzdelávanie, ktorého témy sú zamerané na tvoj rast a vedenia tímov. Po úspešnom absolvovaní animátorskej školy, tak môžeš získať certifikát o akreditovanom vzdelávaní. 

Viac sa dozvieš tu.

Škola animátorského sprevádzania - ŠAS

Absolvoval si už niektorú z animátorských škôl a chceš pomáhať ľuďom formou osobných rozhovorov? Chceš vedieť ako na to?

Škola animátorského sprevádzania ti ponúka priestor objaviť možnosti poradenstva a sprevádzania mladých ľudí. Ak chceš viesť iných, potrebuješ rásť a učiť sa ty sám. Toto všetko môžeš získať počas prednášok, práci v skupinách či na kreatívnych workshopoch.
Viac sa dozvieš tu.

Godzone

Hlavným zameraním projektu je evanjelizácia mladých na Slovensku. Uvedomujeme si, že tento svet potrebuje počuť silné posolstvo evanjelia a chceme ho prostredníctvom Godzone prinášať atraktívnym, kreatívnym a moderným spôsobom, medzi mladých na Slovensku . Každý rok organizuje projekt godzone turné.

Viac informácií o projekte nájdete na stránke www.godzone.sk.


Lifenet

Aj ty túžiš patriť do kresťanského spoločenstva, ale v tvojom meste alebo dedine, nijaké spoločenstvo neexistuje?

Dáj nám o tom vedieť prostredníctvom tohto formulára, radi ti pomôžeme.
LIFENET vznikol ako nástroj napĺňania vízie ZKSM , aby každý, kto túži po vzťahu s Bohom mal možnosť patriť do kresťanského spoločenstva vo svojom meste a obci na Slovensku.

Katarínka a Dubova Colonorum

Zaujímaš sa o kultúrne pamiatky? Chceš zažiť nečakané dobrodružstvo? Túžiš spoznať skvelých ľudí?

Prostredníctvom projektov Katarínka a Dubova Colonorum sa môžeš aj ty každé leto na chvíľu zastaviť, žiť mimo civilizáciu a preniesť sa do histórie.  Ako? Staň sa súčasťou táborových družín, ktoré zachraňujú ruiny starobylého Kostola a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej (na Katarínke) alebo ruiny kostolíka svätého Kozmu a Damiána (Dubova Colonorum). Tábory sú určené mladým od 18 rokov.

Viac informácií o projekte nájdete na stránke: www.katarinka.sk alebo www.dubovacolonorum.sk.

Adoptuj si politika

Chceme ťa pozvať do modlitby za jednotlivých politikov, ktorí zastupujú záujmy občanov Slovenska v parlamente. Nejde nám o propagáciu jednotlivých politických strán, ani o presadzovanie nejakého politického názoru. Ako kresťania veríme, že zjednotením sa v modlitbe môžeme zasiahnuť do diania na Slovensku.

Kresťan v politike

Zaujímaš sa o politiku a chcel by si sa viac angažovať v tejto oblasti?

Týmto projektom chceme prinášať zmenu zmýšľania a formovať kresťanov v oblasti politiky na rôznych úrovniach. Projekt nie je propagáciou žiadnej politickej strany,  ale chce prinášať jednotu a spoluprácu medzi kresťanov naprieč politickým a spoločenským spektrom.

Viac sa dozvieš na krestanvpolitike.sk

Otcova stodola

Chceme pomáhať mužom v ich osobnostnom a duchovnom raste, aby s odvahou a rozhodnosťou dokázali prevziať zodpovednosť za svoje životy a zverené oblasti.

Aby boli dobrými manželmi a otcami, zrelými mužmi bojujúcimi za dobro a spravodlivosť v spoločnosti. Otcova stodola je to miesto, kde muži počas rôznych stretnutí, seminárov a workshopov môžu zažívať premenu mysle i srdca, nachádzať pravú identitu a hodnotu, ktorú majú ako synovia nebeského Otca.
Viac sa dozvieš tu.

Animator.sk


Hľadáš skvelé námety na stretká? Rád by si v spoločenstve rozbehol nejaký formačný kurz? Hľadáš ubytovanie na víkendovku? Si vedúci spoločenstva a túžiš sa ďalej rozvíjať? 

Ak si odpovedal aspoň raz áno, tak máme pre teba super stránku s mnohými praktickými inšpiráciami klikni na: www.animator.sk.

Nemecký Anem

Rád v lete tráviš čas s mladými a baví ťa nemčina ? Máš 12-16 rokov ?

V tom prípade je Nemecký Anem skvelá voľba pre teba. Každoročne pre teba organizujeme letný jazykový tábor. Súčasťou programu sú okrem nemčiny aj rôzne športové, spoločenské aktivity, medzi ktoré patrí aj celodenný výlet a pútavé workshopy. Okrem toho sa členovia spoločenstva a mladí nad 15 rokov stretávajú na pravidelných duchovných stretkách v Dome Quo Vadis v Bratislave.

Viac informácií o aktivitách Nemeckého Anemu nájdete na:  http://nemeckyanem.sk/ 

Muráň - Levoča

Projekt patrí medzi najstaršie aktivity ZKSM. Každoročne sa v rámci tohto projektu organizuje pešia púť z Muráňa na Levočskú horu. Čo ťa na púti čaká? Putovanie s mladými, sv. omše, rozhovory, hry a kopec zábavy. Počas 4 dní budeš spolu putovať cca 70 km, ale netreba sa ničoho báť, putuje sa v skupinách a počas dňa je prestávka na obed a prácu v skupinkách.

Viac informácií o projekte nájdete na stránke: www.muranlevoca.sk