Expedícia X

po Prešovskom kraji

ZKSM si v spolupráci s Komisiou pre mládež Bratislavskej arcidiecézy a DOMKOU pripravilo na začiatok leta súťaž s názvom “Expedícia X”. Tentokrát sme objavovali krásy Prešovského kraja.

Naša družina, pozostávajúca z tímu ZKSM a KMBA sa jedno skoré ráno stretla a vyrazila -> smer Prešov. Tam sme sa zoznámili s mládežou zo spoločenstva Marana Tha. Predstavili nám ich krásne mesto a uviedli do deja našej prvej súťaže.

Našou úlohou bolo zostaviť erb mesta Prešov. A to teda nebolo jednoduché, pretože sme na to mali obmedzený časový limit a pomôcky. Po zdĺhavom rozhodovaní a porovnávaní výsledkov zvíťazíl tím ZKSM.

Spoločne sme to oslávili v našej ZKSM kancelárií nad šálkou kávy a vyrazili sme na dalšie stanovisko Expedície X.

Vietor nás zavial do Levoče, presnejšie do Kláštora bratov Minoritov. Tam sme viedli skvelú diskusiu s bratom Tomášom a po súťaži (čo za súťaž to bola sa dozviete vo videu) sa stav vyrovnal na 1:1 pretože tím KMBA vyhral.

Našou predposlednou zastávkou bolo mesto Poprad. Tam sme absolvovali súťaž v príprave Popradských kávových zŕn (tématická súťaž). Ujali sa nás saleziáni, a tak sme si požičali ich kuchyňu. Za výmenu sme všetkých pohostili našimi výtvormi. Najviac im chutili koláčiky od tímu KMBA, a tým sme teda ukončili súťažnú pasáž dňa. Celkovými víťazmi sa stali mladí zo súťažného tímu KMBA. Gratulujem! Nasledoval pohodový spoločný čas strávený v príjemnej atmosfére a konverzácií.

Posledná zastávka dňa = Juskova Voľa. Tam sa nás ujali v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka. Od začiatku ich činnosti v roku 2008, GMC Bárka zorganizovalo stovky podujatí, na ktorých sa zúčastnili tisícky mladých ľudí. Prichýlili aj nás, a tak sme tam prežili požehnaný čas.

Gratulujem KMBA a ZKSM tímu k skvelej práci a celodennej snahe. Bol to skvelý čas a verím, že si to čoskoro zopakujeme.

Viac informácií a našich zážitkov nájdete na našich sociálnych sieťach (FB, IG) alebo vo videu, ktoré zaznamenáva celú našu výpravu!

Projekt je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja. Za všetku vašu podporu d’akujeme!

Sofia Mikulová

Prihlásenie sa na odber noviniek

Pravidelne Vám budeme zasielať informácie o novinkách v ZKSM