Vianoce sa blížia! Ako sa na ne pripraviť?

Vianoce sa blížia! Ako sa na ne pripraviť?

Aj tento rok sme si pre Vás pripravili projekt adventných zamyslení a už o pár dní ho odštartuje! Môžete sa tešiť na evanjeliové zamyslenia, ktorých autormi sú mladí ľudia, vďaka ktorým sa Projekt Vianoce posúva ďalej a ponúka inšpiráciu i možnosť hlbšieho prežívania adventu.

Tím mladých dobrovoľníkov pripravuje krátke meditácie, ktoré pri čítaní sv. Písma prinášajú nielen podnety na hlbšie zamyslenie sa nad textami evanjelia, ale môžu pomôcť prehĺbiť osobnú modlitbu a ponúknuť inšpiráciu do každodenných situácií či problémov. Okrem meditácií sú súčasťou aj úlohy „V akcii“, ktoré sa viažu na konkrétne zamyslenia a môžu niekomu poslúžiť ako nápady na adventné predsavzatia.
„Tieto zamyslenia ma každoročne sprevádzajú počas adventu, a som vďačná za tých, ktorí ich pripravujú. Prinášajú mi možnosť chvíľku sa zastaviť, premýšľať, čerpať a byť s Bohom. 
Vždy keď si zamyslenie ráno prečítam, sprevádza ma po celý deň a otvára mi obzory pre nové vnímanie a premenu srdca. Nesú v sebe veľké posolstvo, ktoré každý človek môže odovzdávať ďalej,“ hovorí Mária, čitateľka a autorka zamyslení.
Projekt Vianoce sa usiluje pomáhať čitateľom pri budovaní duchovného vzťahu s Bohom prostredníctvom modlitby a Svätého Písma a pripraviť sa tak na pokojné a plnohodnotné prežívanie vianočných sviatkov.
„Vnímam, že mladí ľudia túžia čítať evanjelium, často si však nevedia nájsť čas, alebo potrebujú len niekoho, kto by ich v tom sprevádzal a nejakým spôsobom „nakopol“. Myslím si, že Projekt Vianoce dáva skvelú príležitosť mladým rásť vo viere a motivuje ich čítať sv. Písmo,“ vníma projekt Anička, spoluorganizátorka projektu.
„Chcel by som poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí aj tento rok obetovali trochu času – zastavili sa – a prostredníctvom Ducha Svätého, chcú niečo posunúť aj druhým.“  vyjadruje sa Jozef, organizátor projektu.
Projekt Vianoce! uverejní prvé zamyslenie 28.11. na prvú adventnú nedeľu. Zamyslenia budú pribúdať každý deň od prvej adventnej nedele až do 26.12. Čitatelia nás nájdu na Facebooku pod názvom projektu alebo na našej domovskej stránke laura-mladez.sk, tiež aj na Instagrame pod názvom lauramladez. Zároveň si zamyslenia môžete vypočuť aj v Rádiu Mária a na Spotify.
Laura združenie mladých

Prihlásenie sa na odber noviniek

Pravidelne Vám budeme zasielať informácie o novinkách v ZKSM