Unikátna ponuka ZKSM

k vašim službám

Tím ZKSM realizuje pre organizácie, školy a firmy profesionálne rozvojovo-vzdelávacie i zážitkové programy, školenia na mieru i talentové workshopy. Pozývame Vás dozvedieť sa viac o možnostiach spolupráce a zrealizovaných programoch pre tímy nielen v rámci Slovenska.

Zaujali vás programy? Ozvite sa nám na emailovej adrese helena.priesolova@zksm.sk a zistite viac!

Teambuilding

Nezabudnuteľné teambuildingové akcie s atrakciami, moderovaním, tímovými a zábavnými aktivitami. Užite si zážitkové aktivity, budujte tímovosť a zlepšite spoluprácu v pracovnom tíme. Teambuilding spojený s neformálnym vzdelávaním na mieru posunie Vašu organizáciu na vyšší level. V roku 2023 sme zrealizovali celodenný teambuilding pre 70 členný učiteľský kolektív Spojenej školy sv. Rodiny v Bratislave. Nezabudnuteľný teambuilding sme pripravili pre Radu mládeže Prešovského samosprávneho kraja počas formačného kempu vo Vysokých Tatrách aj pre 40 poslancov a zamestnancov Trenčianskeho samosprávneho kraja v Česku.

Atrakcie

Naše atrakcie obohacujú komunitné stretnutia spoločenstiev, farností, ale i obecné a firemné podujatia. Ponuka širokého spektra aktrakcií s animátormi dodá nový rozmer aktivitám, dynamiku tímovej formácie a zaručí zábavu. Naše atrakcie si užili účastníci na podujatiach spoločenstiev PIAR, Maranatha, Elinor, Eben Ezer, Nové Mesto, počas Dňa detí Obce Skalka nad Váhom, v českej Nadácii Credo, v spoločnosti Vetropack i na hudobnom festivale Campfest.

Atrakcie si môžete vybrať v našom online katalógu.

Mindball

Jedinečný prístroj mindball formou hry učí ľudí sústrediť sa a uvoľniť svoju myseľ. Táto hra funguje na princípe snímania mozgových vĺn. Turnaj sústredenosti realizujeme spolu so slovným vyhodnotením koncentrácie hráčov. S mindballom realizujeme výjazdy pre firmy, organizácie a obohacujeme program na konferenciách. V roku 2023 ste nás mohli vidieť na konferencii Impulz v Banskej Bystrici, na konferencii Kresťanských podnikateľov v Nimnici.

Rozvojové programy na mieru

Poznaj tvoj potenciál

Ak chcete podporiť poznanie silných stránok, talentov a potenciálu žiakov, študentov a tímov, rozvojový program Poznaj tvoj potenciál je tou správnou voľbou. V programe sme pomohli už stovkám stredoškolákov podporiť ich sebavedomie, sebapoznanie, nasmerovanie pri výbere školy a kariéry. Navštívili sme Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého v Trenčíne, Strednú odbornú školu pedagogickú sv. Andreja – Svorada a Benedikta v Trenčíne, Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku a Evanjelické gymnázium Juraja Tranovského v Liptovskom Mikuláši.

Talentové workshopy

V ZKSM máme troch certifikovaných talentových expertov. Ich certifikácia prebehla v spolupráci s organizáciou Use your talents, ktorá je jedným z desiatich celosvetovo oficiálne licencovaných partnerov spoločnosti Gallup.

V roku 2023 sme v spolupráci s Use your talents zrealizovali talentové dotazníky, spätné väzby v slovenskom jazyku a individuálne talentové mentoringy. Tieto sme realizovali pre ľudí zo spoločenstiev Srdce Leva, Pios, ACM Vinica, Společenství Nárožní, Kéfas (AŠBAE), Hebron, Martindom. Mentoringami a tímovými talentovými seminármi si prešli aj učitelia a lídri organizácií a škôl pracujúcich s mládežou: Spojená škola sv. Františka Asisského z Malaciek, Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého v Trenčíne, Piaristická spojená škola Františka Hanáka v Prievidzi, Piaristická spojená škola sv. Jozefa Kalazanského Nitra i Rehoľa piaristov na Slovensku.

Emočná inteligencia

V ZKSM vnímame dôležitosť témy duševného zdravia. Preto sme v spolupráci s našou psychologičkou vytvorili programy, kde budujeme povedomie o téme emocionality. Učíme zručnosti pre zdravé regulovanie emócií, empatiu, piliere zdravej komunikácie a prijímanie spätnej väzby, zvládanie stresových situácií. Tému EQ sme prezentovali na festivale Campfest, na stretnutiach v spoločenstvách a v líderských tímoch.

Osobné poslanie

Seminár „Objav svoje osobné poslanie“ pomáha jednotlivcom pomenovať zameranie ich životov na základe objavenia silných stránok, túžob srdca i záujmov. Touto cestou sprevádzame lídrov na Líderských animátorských školách i účastníkov z organizácií a firiem.

Koučovací prístup

Naposledy prešlo Základným výcvikom koučovacieho prístupu 9 účastníkov. V rámci výcviku prebehli individuálne koučingové rozhovory, skupinové tréningy a teoretické bloky na témy: definovanie koučingu, efektívna komunikácia, koučovací vzťah, oblasti koučovania, rozvoj tímov a jednotlivcov cez koučovacie otázky, transformačný koučing, aktívne počúvanie a úrovne počúvania, zdroje motivácie a koučovacie techniky. Výcvikom pre jednotlivcov i skupiny Vás prevedie predseda ZKSM, Eduard Filo, absolvent certifikácie transformačného koučingu v BPTC so schválenou certifikáciou ICF.

Líderstvo

ZKSM vedie akreditovanú Líderskú školu. Prešli si ňou už stovky účastníkov. Zámerom vzdelávacieho programu Líderská škola je rozvíjať u zrelých mladých vedúcich, mládežníckych vedúcich, pracovníkov s mládežou čo najpraktickejšou formou kompetencie, ktorými majú mladí lídri disponovať. Odovzdať vedomosti, zručnosti a postoje potrebné na to, aby dokázali zodpovedne viesť spoločenstvá alebo miestne, regionálne, či celoslovenské projekty s konkrétnou víziou, so zameraním na zvýšenie líderských zručností a schopnosťou motivovať iných. Vzdelávanie zahŕňa: osobnostný rozvoj (integrita a vyváženosť lídra), osobnosť vodcu (budovanie dôvery, úrovne a typológia vodcovstva, 360° vodcovstvo), vízia a jej komunikácia (objasňovanie zmyslu), rozvoj ľudí (autentická komunikácia a spätná väzba, talenty a silné stránky, byť zdrojom podpory, atmosféra v tíme). Ak chcete Vašu organizáciu alebo mládež posunúť v témach vodcovstva, kontaktujte nás.

Ostatné vzdelávacie aktivity ZKSM

Zámerom našich vzdelávacích programov je odovzdať čo najpraktickejšou formou vedomosti a zručnosti v rozvoji potenciálu mládeže, jednotlivcov, skupín a tímov. Programy prispôsobujeme na potreby organizácií, firiem i spoločenstiev. Realizáciou aktivít cez ZKSM priamo podporujete aktivity orientované na rozvoj potenciálu našej mládeže a spoločenstiev.

Zaujala vás naša ponuka ? Ozvite sa nám na emailovej adrese helena.priesolova@zksm.sk a zistite viac!

Prihlásenie sa na odber noviniek

Pravidelne Vám budeme zasielať informácie o novinkách v ZKSM