Marek Čulaga: E-learning ZKSM – je to jednoducho radosť pozerať!

26. 11. 2020

V tomto e-learningu som našiel prax.

Na Slovensku je citeľný nedostatok kvalitného moderného vzdelávania pre špecifickú skupinu kresťanskej mládeže. Nový e-learning od ZKSM túto medzeru vypĺňa.

,,Ako pracovať s teenage” bol pre mňa zážitkom veľmi aktuálneho vhľadu do kultúry mladých. Špeciálne do kultúry kresťanskej mládeže. To, ako v dnešnej online Covid dobe zachytiť túto generáciu, sa stáva stále väčšou výzvou.

Ja sám potrebujem praktické kroky pre prácu s mládežou. Nebaví ma učiť sa teóriu. Nemyslím si, že je tu čas (aj keď naozaj je) na hľadanie článkov, ktoré prinášajú len intelektuálnu informáciu. V tomto e-learningu som našiel prax. Katka Gabrielová v bodoch zhŕňa dobu, v ktorej mladí reálne fungujú. Viem to, lebo s nimi pracujem. Sám vediem spoločenstvo mladých. Mať tu naviac niečo takto vizuálne kvalitne spracované je dar.

Som veľmi milo prekvapený z toho, že napriek dlhoročnej histórii samotnej organizácie, ZKSM nestarne, omladzuje sa. Ak bude v tomto trende kvality pokračovať, naši mladí dospejú v zrelých ľudí oveľa skôr.

Tento e-learning reaguje na aktuálnu potrebu mladých animátorov spoločenstiev. Potrebu v prvom rade po pochopení. Jeho logická stavba ma previedla od pochopenia k aplikácii, čo oceňujem najviac.

Katka veľmi jednoducho a fakticky popisuje realitu.

To prečo by som s pomocou tohto vzdelávacieho kurzu pracoval ďalej je hlavne preto, lebo je inšpiratívny. Katka veľmi jednoducho a fakticky popisuje realitu. Mňa samého to núti zamyslieť sa, vymyslieť vlastný spôsob aplikácie. Zároveň na konci nachádzam praktické kroky, čo mi pomohlo rozšíriť tie oblasti rozvoja mladých, ktoré už v našom spoločenstve robíme. Ako drobnosť by som ešte prijal odporúčanie na zdroje. Rád by som ako animátor pokračoval v osobnom štúdiu aj doma.

Toto vzdelávanie určite odporúčam mladým animátorom, ktorí chcú vstúpiť do vôd práce s generáciou Z. Zároveň je veľmi praktický pre ľudí, ktorí sa dlhodobo venujú mladým, pretože odkrýva aktuálne trendy v kultúre kresťanskej mládeže. Je to jednoducho radosť pozerať.

Autor: Marek Čulaga

Prihlásenie sa na odber noviniek

Pravidelne Vám budeme zasielať informácie o novinkách v ZKSM