ZKSM e-learning: Po chvíli mi nabehli zimomriavky a z milého svedectva sa zrazu stalo silné svedectvo viery a Božieho konania.

16. 10. 2020

Najviac ma povzbudili myšlienky, ktoré hovorili o tom, v čom má táto generácia potenciál.

Sedím si tak piatok poobede a zisťujem, že mám tak hodinku čas. Nejako ma opustila lenivosť a nechcem tú hodinku len tak premárniť. Čítať sa mi teraz tiež nechce, a tak sa rozhodujem pre e-learning. Uvidíme, či hodinka bude stačiť.

Klikám, stránka pekná, najprv to však vyžaduje registráciu. No nič, snáď to bude v pohode. Ideme na to…

Skvelé, zabralo mi to minútu a pol. Videjko ti možno pomôže rýchlo sa z toho celého vymotať.

Zvolila som si prvý e-learning s názvom Ako pracovať s teenage. Obsahuje 4 moduly.

  1. Modul: Čím je charakteristická generácia Z?
  2. Modul: Čo udrží mladých v spoločenstve?
  3. Modul: Čo mladí potrebujú zažívať v spoločenstve?
  4. Modul: Ako zapojiť mladých do služby v spoločenstve?

Úvodný záber z prvého modulu.

Prvé video má 6 minút. Nečakala som to, ale začiatok ma fakt pobavil, neskôr sa striedali videá, prestrihy a citáty. Ani neviem ako to zbehlo, ale bolo v ňom množstvo informácií, ktoré som o generácii Z nevedela. Najviac ma povzbudili myšlienky, ktoré hovorili o tom, v čom má táto generácia potenciál. Wow, vôbec som to netušila.

Pracovný list je krásne graficky spracovaný, radosť ho vypĺňať, volím možnosť „tlač a píš“, lepšie mi to myslí. Dávam si na to 10 minút, potom sa k nemu ešte vrátim.

Test som našťastie úspešne absolvovala, aj keď len 4/6. Ups. Musím viac dávať pozor, ale zabral mi len tri a pol minúty a opäť som sa z neho dozvedela niečo nové. Skvelé je, že hneď po vyplnení otázky si môžem svoju odpoveď skontrolovať a správna možnosť je v poznámke viac vysvetlená.

Ešte ma čakajú 3 moduly a stále mám 40 minút času.

Druhý modul obsahuje opäť krátke video, pracovný list a test. Poučená z modulu 1 som si pracovný list vopred vytlačila a na druhú stranu písala krátke poznámky. To, že je video krátke, vôbec neznamená, že je plytké, práve naopak, množstvo informácií si musím zapísať, inak ich zabudnem a na teste opäť pohorím. Video začína trochu inak, krátkou animáciou, ktorá je príjemným oživením hovoreného textu.

Animácia dopĺňajúca príbeh z druhého modulu.

Test je tiež trochu iný, obsahuje len dve otázky, ale vďaka pozornému počúvaniu mám teraz 2/2 za minútu a štvrť. Skvelé.

Tretí modul je síce o pár minút dlhší, ale je obohatený osobnými svedectvami. Bolo to milé…viete, aké, keď sa povie milé. No po pár chvíľach mi nabehli zimomriavky a milé sa v mojich očiach zmenilo na silné svedectvo viery a Božieho konania.

Záber zo svedectva mladých v spoločenstve.

Je super vidieť, že človek vychádza naozaj zo svojich skúseností a nie len z kníh.

V záverečnom videu je krátky osobný príbeh lektorky Katky. Je super vidieť, že človek vychádza naozaj zo svojich skúseností a nie len z kníh. Posledný modul je plný praktických tipov ku ktorým sa určite vrátim ešte viackrát.

Na celý kurz bola hodinka dostatočná, avšak teraz už viem, ako sa do e-learningu zapojiť ešte viac.

3 tipy, ako si prejsť e-learning plnohodnotne

1. Vyčleň si dostatok času.

Okrem krátkych videí každý modul obsahuje aj pracovný list, čiže informácie neprijímaš len pasívne, ale máš možnosť pretaviť ich do svojej situácie. Na to však potrebuješ dostatok času a priestoru. Hodinka by však mala stačiť.

2. Priprav si pracovný list ešte predtým ako začneš pozerať video.

Vytlač alebo si otvor pracovný list a prečítaj si otázky. Počas pozerania videa sa ti mnohé myšlienky usporiadajú a otázky sa objasnia, a tak si ho budeš môcť vyplniť rýchlejšie, efektívnejšie a kvalitnejšie.

3. Priprav si zošit na poznámky.

Videá sú síce krátke, ale naozaj obsahujú veľa informácií a praktických tipov, ktoré je dobré si zaznamenať.

Verím, že absolvovanie e-learningu naozaj prinesie rast a rozvoj tebe aj tvojmu spoločenstvu.

Autor: Monika Bendíková

Prihlásenie sa na odber noviniek

Pravidelne Vám budeme zasielať informácie o novinkách v ZKSM