Petra Janegová: Najväčší potenciál vidím v ľuďoch, bez nich to proste nejde.

18. 2. 2020

Ahoj Peťa, prosím, na začiatku nám povedz niečo o sebe.

Ahoj, volám sa Petra Janegová. Spolu s manželom bývame v Novom Meste nad Váhom. Minulý rok v máji som ukončila štúdium na právnickej fakulte UK v Bratislave a v podstate od nového roka som súčasťou ZKSM. To je časť, ktorú si vieš zistiť aj z FB 😀

Ďalšie je asi to, že okrem toho som aj súčasťou skvelého spoločenstva Nové Mesto, kde mám mimo práce priestor slúžiť najmä mladým ľuďom, čo ma naozaj napĺňa. Veľmi ma baví učenie sa nových vecí, aj preto rada čítam knihy, a následné odovzdávanie skúseností ďalej. Nooo a rada oddychujem napríklad pri varení, zaujímavom filme, čase s rodinou a cestovaní s manželom.

Čo myslíš, prečo prinášame blog o novinkách ZKSM práve s tebou?

Neviem, napadli mi dve možnosti… buď som taká slávna a zaujímavá, že to bude mať prirodzene veľa pozretí alebo som naopak neznáma a teda zatiaľ nie až tak zaujímavá a v ostatných ľuďoch prevládne zvedavosť…. Budem sa ale asi prikláňať radšej k tomu prvému variantu 😀 A okrem toho, ZKSM vždy chce, aby členovia alebo podporovatelia boli v obraze a teda, ak je niečo nové, tak nech o tom vedia 🙂

Ako sa cítiš v pozícii novej riaditeľky, aká je tvoja vízia pre prácu v ZKSM?

Keďže sú to len cca dva mesiace, čo som v tejto pozícii, neviem to ešte asi objektívne zhodnotiť…ale moje prvé dojmy sú veľmi dobré. Keď som prišla do ZKSM, prvé s čím som sa stretla boli a sú skvelí a šikovní ľudia (bez toho že by som si chcela spraviť očko). To je pre mňa a myslím že aj pre Združenie základ. Aby tu pracovali ľudia, ktorí milujú svoju prácu a vidia v nej zmysel. S takýmto potenciálom je potom radosť pracovať o čom sa presviedčam zatiaľ celý čas a čo mi v podstate uľahčuje aj moju prácu. Takže momentálne sa stále veľa učím, spoznávam a hľadám, aby som bola najmä prínosom.

A moja vízia je jednoduchá… prinášať princípy Božieho kráľovstva, ktoré som sa za mnoho rokov naučila, do každodennej práce. Pre mňa je táto práca sčasti aj službou, preto to chcem robiť čo najlepšie a svojou časťou prispieť k tomu, aby sme o rok boli opäť ďalej ako sme teraz.

V čom vidíš najväčší potenciál ZKSM?

V ľuďoch. Či už v tých, ktorí pracujú pre ZKSM, alebo v tých, ktorí sú členmi. Bez nich to proste nejde. A keďže doteraz som bola v tej druhej skupine, tak viem, že hodnoty, ktoré nesie ZKSM, sa práve cez týchto ľudí dostávajú do spoločnosti a do každej oblasti. Bez ľudí, ktorí žijú tieto hodnoty by to bolo statické a povedzme, že mŕtve. A takou pridanou hodnotou sú určite roky skúseností pri práci s mládežou, osobnom rozvoji a spoločenstvách. To je bohatstvo, ktoré môže naše združenie ponúknuť všetkým mladým a je pre to výnimočné. Určitá odbornosť je niečo, v čom chceme rásť aj naďalej. Aby sme boli podľa toho aj známymi.

Aké zásadné zmeny sa teraz v ZKSM dejú? Na čo sa môžeme tešiť?

Asi dve najväčšie zmeny súvisia s novými zamestnancami a kolektívom, ktorí sa obmenil a potom so zmenou kancelárii. Doteraz bola jedna spoločná kancelária v Spišskej Novej Vsi a od marca budeme fungovať v Prešove a v Trenčíne. Určite si pozrite našu webovú stránku, na ktorej je všetko uvedené. (www.zksm.sk)

No a tešiť sa môžete určite na nové, resp. zrenovované veci… chystáme sa na ďalšiu publikáciu, ktorá bude reflektovať aktuálne problémy mladých v spoločenstvách a môže byť naozaj nápomocná, ďalej na mnohé skvelé semináre k sebarozvoju alebo rozvoju spoločenstva no a v neposlednom rade na oslavu 30. výročia v októbri čo bude veľmi veľká vec!

Je niečo, čo je pre teba v roku 2020 kľúčové, čo by nás mohlo povzbudiť, inšpirovať?

Myslím, že je to veľmi jednoduché a v niečom obyčajné, no pre mňa naozaj dôležité v tomto roku- investovanie do vzťahov. Myslím tým vzťahy na všetkých úrovniach – sama so sebou, rodina, manžel, Boh, spoločenstvo a iné… stále viac si uvedomujem ako veľa na nich záleží a že na to konto vzťahov treba aj vkladať a nie len vyberať z neho. Takže chcem byť tam, kde som a dávať svoj čas a energiu. A keďže som to minulý rok zanedbávala najmä kvôli mnohým povinnostiam, tak je čas to napraviť 🙂

Autor: Monika Mátéová

Prihlásenie sa na odber noviniek

Pravidelne Vám budeme zasielať informácie o novinkách v ZKSM